Презетація до уроку




Тема уроку. Система двох рівнянь з двома змінними  як  математична модель прикладної   задачі. (Слайд 1)                           Мета уроку:                                                                                    -показати, що система рівнянь з двома змінними є математичною моделлю прикладної задачі;                                -формувати вміння за текстом задачі складати й розв’язувати   систему рівнянь з двома змінними, із яких хоча б одне рівняння другого степеня;                                                             -сприяти усвідомленню значення математики для повноцінного життя у суспільстві. (Слайд 2)
                                       Хід уроку.
І. Організаційна хвилина.                                                              ІІ. Перевірка домашнього завдання.                                            1. «Закінчи речення».                                                                     а) Системою двох рівнянь другого степеня з  двома змінними називається …                                                                              б) Розв’язком системи двох рівнянь з двома змінними  називається …                                                                                в) Розв’язати систему означає …                                2.«Мозковий штурм».                                                                      а) Які методи розв’язування систем ви знаєте?                          б) Чи всі зі згаданих методів є “зручними” для розв’язування систем рівнянь? Пояснити. (Слайд 3)                                                          в) Повторити алгоритми розв’язування систем для кожного методу. (Слайди 4-7)                                                              3.Тестове завдання. (Робота в парах із взаємоперевіркою)                                                              Кожній функцїї поставити у відповідність графік  і вказати його назву. (Слайд 8)                                                                    4. Самостійна робота. (4 варіанти)                                                    Розв’язати систему двох рівнянь другого степеня з двома змінними відомими методами. (Слайди 9-11)                         ІІІ. Пояснення нового матеріалу.                                                1. Означення прикладної задачі. (Слайд 12)                              2. Етапи розв’язування прикладної задачі. (Слайд 13)                                        3. Алгоритм розв’язування прикладних задач. (Слайд 14)      4. Означення математичної моделі, зміст методу математичного моделювання. (Слайд 15)                               Іv.Тренувальна вправа (тестове завдання). (Слайди 16-18)                                 Задача. Із пункту А вийшли одночасно дві групи туристів.  Одна   група попрямувала на північ, а інша - на схід.Через 4 години відстань між ними становила 24 км,  причому перша група пройшла на 2 км більше. З якою швидкістю йшла кожна група?                                                                       Обрати правильну математичну модель задачі, позначивши за х км довжину шляху, який пройшла перша група, а за у км - друга. Пояснити.
     а)   х-у=2           б)   х+у=2          в)   х-у=2          г)   х-у=2
       х²²=24            х²²=576           х²²=576        4х+4у=24
v.Закріплення матеріалу.                                                              1. Задачі №14.3, №14.18 (розв’язування за алгоритмом з докладним поясненням кожного кроку) (Слайди 19-22)         2. Задача №14.18 (самостійне розв’язування) (Слайди 23-24)
vІ. Проведення рефлексії.                                                             1. Про що ви дізналися сьогодні на уроці?                        2.Чого навчилися?                                                                        3. Що, на вашу думку, є найскладнішим у вивченні сьогоднішньої теми?
     vІІ.Домашнє завдання.  №14.16, №14.26  


                                                                      

Комментариев нет:

Отправить комментарий